Перспективи ринку землі на території України


Не дивлячись на те, що рішення про відкриття ринку землі виявилось не зовсім однозначним, велика кількість українці сприйняла його позитивно. Перш за все це стосується людей, які мали в своїй власності певні сільськогосподарські угіддя та паї, але не мали реальної можливості продати їх за реальні кошти.

Починаючи з липня 2021-го року у них з’явилась така можливість. Тепер, люди отримали змогу розпоряджатись своєю власністю, як вони бажають.

Важливо зазначити, що сам формат земельного ринку включає в себе досить багато обмежень. Це дійсно важливий і потрібний момент, що дозволяє більш чітко регулювати всі процеси й не допустити проведення великої кількості тіньових операцій.

Наразі, максимально допустимим обсягом землі, яка може бути продана в одні руки є 100 гектарів. Вже в 2024-му році цей показник збільшиться до 10 тисяч гектарів, але лише для організацій та юридичних осіб.

Більш детально про це ви можете дізнатися, якщо перейдете за посиланням https://uub.in.ua/post/StartrinkuzemlvUkranrealzatsyacherezelektronnauktsoni_1 і ознайомитесь з опублікованими там даними.

Чого варто очікувати найближчим часом?

Вже сьогодні можна спостерігати величезну кількість оголошень з земельними ділянками на електронних майданчиках. Ви можете впевнитися в цьому, обравши будь-який з акредитованих в системі ПроЗорро сайті.

Як приклад можна привести і електронний майданчик uub.in.ua, що вважається досить простим та зручним у користуванні ресурсом.

Скориставшись фільтром та обравши саме земельні ділянки, ви також можете впевнитися в тому, що їх кількість значно зросла.

Що стосується найближчих перспектив електронних аукціонів з земельними ділянками, то можна припустити наступні варіанти розвитку подій:

  • Ця система запрацює в повній мірі і на території України розпочнеться розвиток фермерства, що позитивне вплине й не економіку країни;
  • Держава не зможе надати відповідні умови фермерам, внаслідок чого всі земельні ділянки будуть монополізовані а реформа провалена;
  • Ситуація залишиться в початковому стані, а сам формат не буде до кінця допрацьований, через шо ринок землі не дасть очікуваного ефекту.

Подальша доля електронних аукціонів з земельними ділянками напряму залежить від дій керівництва країни, яке може приймати правильні або ж не зовсім вдалі рішення.