Торги земельними територіями на Україні


Вже на Україні набрав чинності Закон, який здійснює зміни в законодавчі акти, які регламентують продаж і купівлю сільськогосподарських сегментів української держави. Так з 1 липня на території України будуть починати стартувати перші повноцінні торги земельними володіннями. Як об’єкти торгів будуть виступати земельні ділянки, які зараз займають місце в аграрному секторі України. Розглянемо докладніше, як же будуть здійснювати повноцінні торги і як будуть реалізовуватися сільськогосподарські території.

Прозорро.Продажі – електронна форма торгів

До теперішнього часу на Україні постійно був в пріоритеті питання про продажі і покупки сільськогосподарських земельних територій. Україна багата великими земельними ділянками, до того ж відмінними для ведення сільського господарства і подальшої реалізації продукції. В основному грунт – це чорнозем, яка дуже ефективна для вирощування культур і виробництва сільськогосподарських продуктів. Головне, чого хочуть домогтися українську владу – усунення корупції. В першу чергу електронний майданчик допоможе протистояти корупційним операціях з сільськогосподарськими територіями.

Приблизно 70% від загального фонду української території доводиться на сільськогосподарську територію, а це число становить близько 43 млн. га. До того ж державні землі всього 10,4 млн. га, решту території займають фермери, сільськогосподарські ферми і українські громадяни.

Приблизна кількість недержавних власників налічується більш ніж 25 млн. громадян України. Тому для кожного учасника угоди буде важливим прозорість всієї системи, ніхто не хоче бути обдуреним монополістичним компаніями, які скуповують ділянки земель буквально за копійки і пускають їх на незаконні використання. Не хочеться українській владі просто так роздаровувати стратегічний ресурс України. Про земельні торги ви можете дізнатися більше на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-auktsiony-osoblyvosti-protsedury-na-prozorroprodazhi/

Для усунення корупції, незаконного захоплення земельних територій, а також для законного оформлення угод – необхідні повноцінні земельні торги. Також на офіційній майданчику Прозорро.Продажі кожен покупець зможе дізнатися всю необхідну йому інформацію про господаря ділянки. Офіційною майданчиком, де будуть проходити земельні торги стала Універсальна українська біржа, яка працює на майданчику Прозорро.Продажі. Будь-який бажаючий громадян українських територій зможе взяти участь в земельних торгах, а вже 1 січня 2024 року до них приєднаються юридичні компанії, які заздалегідь пройдуть реєстрацію.