Як офіційно придбати необроблений лісоматеріал


«Українська універсальна біржа» – це спеціальний проект, який було запроваджено Міністерством енергетики і захисту довкілля. Відтепер, на цьому майданчику можливо здійснити закупівлю необроблених лісоматеріалів шляхом прийняття участі у відповідному аукціоні. Реалізація деревини проходить із застосуванням сучасних технологій ДП «Прозорро.Продажі».

Прозорі онлайн-аукціони з купівлі-продажу необроблених лісоматеріалів

Постановою Кабінету міністрів від 4 вересня 2019 року було встановлено певний порядок правил проведення електронних торгів по продажу необроблених лісів. В нашій країні проведення торгів має частково відбуватися за допомогою відкритих аукціонів на ProZorro.Sale.

Скористатися можливістю може не кожен, оскільки ці нововведення стосуються лише учасників, що володіють річний доходом в десять мільйонів гривень. Також визначено певні правила щодо виставлення позиції на торги. Так, дозволяється виставляти лише 25% від запланованого раніше обсягу заготовленої деревини за місяць.

Щоразу, коли виставляється пропозиція, вона повинна формуватися тільки з одного різновиду деревини. Як мінімум встановлено сто п’ятдесят кубічних метрів лісу, при цьому стартову для торгів вартість не можна встановлювати більше ніж двісті тисяч гривень. Ці правила розповсюджуються на всіх учасників закупівель, окрім винятком армії. Також робляться винятки для надзвичайних ситуацій, коли вникає необхідність опалювати жилі будинки, бюджетні установи держави, та при необхідності провести терміновий ремонт чи будівництво.

Новий підхід до вирішення питання торгівлі необробленою деревиною задовольнив багатьох українців, оскільки раніше процедура відбувалась за ширмою протизаконних та тіньових схем. Наразі, кожен громадянин має можливість особисто проконтролювати належне виконання відкритих торгів згідно із законодавством та прийнятих Кабінетом міністрів України порядкам. Ретельніше вивчити цю інформацію можна перейшовши за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-derevyny-na-majdanchyku-ukraqinsqkoqi-universalqnoqi-birzhi .

Яким чином можна взяти участь у прозорих торгах з необробленим лісом

Раніше було зазначено, що взяти участь у прозорих торгах  необробленого лісу може кожен громадянин. Напряму пройти реєстрацію на онлайн-ресурсі «Прозорро.Продажі» не має можливості. Тому, слід скористатися послугами офіційного акредитованого електронного сервісу. Таким сервісом виступає sale.uub.com.ua .

Реалізацію продажу або закупівлі лісу на торгах за допомогою сервісу «Українська універсальна біржа» може досягти кожний. Це допомагає виводити на світло тіньовий ринок закупки необроблених лісів та здихатись корупційних схем, закоренілих в Україні протяго багатьох років. Для оформлення аукціонної ставки на обраний товар треба звернутися до сайту «Української універсальної біржи» та вчинити прості дії, що зазначено в інструкції.

Детальну інструкцію можливо отримати переглянувши відеоролики на офіційному каналі платформи YouTube. Варто пам’ятати, шо чинне законодавство не забороняє приймати участь у торгах іноземним компаніям та приватним підприємцям. Сервіс пропонує своїм користувачам використовувати зручний функціонал, серед якого дуже зручна система фільтрації пошуку. Це сприяє швидкому пошуку необхідних лотів та пропозицій. Для ще більшого спрощення процедури пошуку, авторизований на ресурсі користувач може підписатись на розсилку повідомлень від «Української універсальної біржі».