Як проводиться онлайн аукціон в системі Прозорро.Продажі


Щоб придбати деревину для промислових цілей або, наприклад, щоб стати власником майна збанкрутілих банків, необхідно зареєструватися в системі Прозорро.Продажі. Це можна зробити за допомогою акредитованого торгівельного майданчику УУБ (Української універсальної біржі). Після реєстрації буде створений особистий кабінет користувача, через який він зможе продивлятися лоти, подавати заявку на участь в аукціонах та сплачувати гарантійні внески.

Онлайн аукціони на даний час – це зручний спосіб придбання будь-якого майна. Продавцеві не потрібно шукати приміщення для проведення звичайних торгів, витрачати кошти на організаційні процедури та рекламу. В свою чергу потенційним покупцям не потрібно їхати до місця призначення, так як придбати потрібний товар можна через свій комп’ютер.

Система онлайн торгів працює автоматично, тому можливість помилки унаслідок людського фактору тут виключається. Зареєстровані учасники роблять свої ставки, а система автоматично їх сортує в порядку збільшення ціни. Ні час, ні дату проведення аукціону змінити неможливо. Ніякого ручного втручання в хід торгів також бути не може. Тому аукціони проводяться чесно і прозоро. Всі учасники змагаються між собою за право придбати майно на рівних правах.

Через електронні торги продаються державні та комунальні активи, а також майно приватних підприємств. В системі Прозорро.Продажі зібрані сотні тисяч лотів, серед яких є нерухоме майно, транспортні засоби, земельні ділянки, кредитні активи, деревина та багато чого іншого. Деякі лоти взагалі можуть продаватися лише через відкриті онлайн торги, наприклад необроблена деревина, про яку можна дізнатися тут https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-prohodyat-auktsioni-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-cherkasah-na-prozorrosale/.

Етапи проведення аукціону

Для початку продавець створює лот з його детальним описом та умовами придбання. Далі назначається його початкова вартість та розмір мінімального кроку ставки. Усі бажаючі подають заявки на участь, перед цим уважно ознайомлюються з умовами проведення аукціону (датою, часом, розміром гарантійного внеску, тощо). Аукціон починається автоматично в назначений час. Учасники роблять свої ставки. По закінченні система обере переможцем того, чия ставка виявиться найбільшою. Далі продавець та переможець торгів повинні підписати електронний договір купівлі-продажу, після чого покупець стане повноправним власником придбаного майна.