Редагування тендерного оголошення: що потрібно брати до уваги


Знайшовши якесь дуже цікаве оголошення про проведення державних закупівель в форматі тендеру, не варто бути на всі сто відсотків впевненим в тому, що в самому кінці це оголошення не змінить свій вигляд. Це досить розповсюджене явище, яке інколи заставляє учасників в останній моменти відмовитися від участі в торгах й шукати собі більш цікавий тендер.

Почнем з того, що це актуально незалежно від того, який саме електронний майданчик був обраний. Що стосується акредитованих сервісів, то варто звернути увагу на сайт tender.uub.com.ua, який в цьому плані все ще вважається одним з кращих. Окрім зручності інтерфейсу української універсальної біржі (УУБ), вона також надає можливість одним з перших дізнаватися про нові оголошення, так як система їх дуже швидко оновлює.

Що варто знати про зміни в оголошенні?!

Одне з актуальних питань – це той термін, коли в учасника є можливість звернутися до замовника зі своїми уточненнями. Ви можете це робити рівно до того моменту, доки не залишиться 102 днів до закінчення терміну, що виділяється для подачі пропозицій.  Якщо цей момент ще не настав, то ви завжди можете уточнити певні моменти, або ж вимагати усунення якихось чітких порушень, що були допущені в процесі проведення самої процедури.

Особливість таких звернень в тому, що вони автоматично публікуються в самій електронній системі. Все це проходить повністю конфіденційно і замовник послуг не знає, який саме учасник зробив пропозицію або ж забажав усунути порушення. В самого ж замовника є три дні для того, щоб в публічному виглядати дати чіткі роз’яснення.

Далі, замовник має можливість вже внести певні заміни до переліку документів, або ж до якихось сертифікатів та інших умов. Відповідно, всі учасники будуть зобов’язані додати до своєї заявки якусь ліцензію або інший документ, який знадобиться організатору тендера. В цій ситуації у вас заявляється змога відмовитися від подальшої участі в тендері, або ж протягом 7 днів виконати цю умову.

Такий формат був створений для того, щоб учасники мали рівні права з самим організатором. Відповідно, вони також можуть впливати на хід самого тендерного процесу й запобігати порушень зі сторони замовника послуги. Сам же принцип вже давно перевірений, що доказали сотні звернень, які дали свій результат.