Український ринок землі і його специфіка


Особливості ринку землі на нинішньому етапі полягають в тому, що він не працює прозоро і повністю на тій підставі, що він вже досить давно знаходиться під забороною. Сільська земля – це величезний державний ресурс, який повинен бути пов’язаний з економікою країни і нести постійну оплату землевласникам.

З урахуванням цієї пропозиції до Верховної Ради України цього року надійшов закон «про надання земель садівництва», який гарантує повний розвиток значної державної галузі.

Ринок землі та особливості його роботи

Через дію заборони землевласник не міг відмовитися від своєї землі, яка знаходилась у його власності, і земля не могла бути продана. Крім того, обмеження на пропозицію сільськогосподарських площ на деякий час заблокувало реалізацію стратегії оцінки на ринку землі.

Особлива складова ринку землі полягала в тому, що до прийняття важливого закону власники земельних пропозицій могли просто обміняти їх у спадок або їх ділянки могли бути вилучені для задоволення потреб суспільства.

Відсутність прямого ринку сільськогосподарських площ призвела до тіньових ринків, незаконного видалення та отримання землі, а також відсутності системи, яка контролювала б земельні відносини.

Принципові положення нового закону характеризують саму крайню територію, на яку може претендувати фізична особа, – 90 гектарів для одноосібних власників і 9 000 гектарів для бізнесменів приватного бізнесу.

Інтерес до сільських земель виникає до продовольства, який формується в результаті обробки врожаю і створення сільськогосподарських угідь. Він також залежить від покажчика родючості грунту і площі ділянок. Чим помітніше відділення від центрів утилізації сировини і продовольства, тим нижче вартість.

Ринок землі в системі ProZorro

Сьогодні в Україні ринок земельних активів працює не на повному рівні. Проте, на жаль, це не забороняє обставини незаконної покупки і угоди в секретній структурі. У зв’язку з цим існує дефіцит величезної частини заробітної плати, яка проходить повз план державних витрат.

За оцінками фахівців, річний оборот тіньового ринку становить близько 70 млн доларів США. Як правило, земля для садівництва купується для розвитку, минаючи заборону і, отже, змінюючи його очікувану причину.

Ринок землі та його особливості в Україні сьогодні змінилися і рухаються у зв’язку з прийняттям закону. Залишається тільки керувати інструментом для пропозиції фермерської площі, що допоможе вибудувати серйозні відносини і привести розумну стратегію оцінки.

Щоб купити державну власність, використовуйте систему ProZorro.Продаж. Завдяки продуманим етапам, таким як українська торгівля» все включено», 24,6 тисячі клієнтів відстежили життєво важливу нерухомість на прямих продажах і оновили план державних витрат на суму понад 29 мільярд грн.

Зареєструйтеся на сайті sale.uub.com.ua і використовуйте наші додаткові альтернативи: Бот Viber і Бот Telegram, щоб сортувати обміни по різних кордонах і не пропускати їх.Більш детально: https://sale.uub.com.ua/news/specyfika-rynku-zemli-v-ukraqini